ukr   rus

Долина нарцисів

Долина нарцисів на Закарпатті

В унікальному біосферному заповіднику, що розташований на відстані 4-х кілометрів від Закарпатського міста Хуст, тільки один раз на рік, з середини травня до кінця травня можна побачити унікальне чудо природи - цвітіння Долини нарцисів.

Площа заповідника досягає 257 га, тут поширено понад 500 видів рослин, 15-ть з яких занесені в Червону Книгу України. Але головною визначною пам'яткою Закарпатського заповідника є поле квітів - нарцис, загальна площа якого біля 170 га. Такі рослини є лише на Балканах та в горах Альпах, на висоті близько 2-х км.

Єдиний в світі різновид дикого вузьколистого нарциса квітне раз на рік у травні. Якщо весна наступає рання, то цвітіння нарцисів слід очікувати на початку і до середини травня, якщо пізня - з середини до кінця травня. Популяція нарциса вузьколистого в знаменитій «Долині нарцисів» являє собою велику наукову цінність. Цих квітів існує близько 60 видів. Декоративних сортів - біля 30 000. З нарцисів роблять заспокійливі лікарства. З квітів також виготовляють препарати проти захворювання Альцгеймера.

Як стверджують вчені, нарцис вузьколистий з'явився тут ще в часи льодовикового періоду, коли відбувалися деякі геологічні процеси (катаклізьми) і з гір сповз величезний шар родючої породи. Саме в цих краях тендітна рослина знайшло притулок під час наступу льодовика.

Легенди

А місцеве населення повідає вам красиві легенди, пов'язані з появою нарцисів в цих краях. Перша легенда відає, що тут у дзеркально-чистих водах річки Хустець, син річкового божества Кефісса і німфи Ліріопи Нарцис побачив своє відображення, закохався й помер від туги. В дитинстві чаклун передбачив Нарцису, що він щасливий доживе до глибокої старості, якщо ніколи не побачить свого відображення.

Нарцис, незвичайно красивий, але з кам'яним серцем жив безтурботно розважаючись, мимохідь чаруючи німф. Одна з них, Луна, пристрасно полюбила юнака, але була безжально відкинута. В тузі німфа розтанула, від неї залишився тільки голос. За це боги вирішили покарати Нарциса безмовною, невгамовним любові до самого себе. І один раз, побачивши своє відображення в річці, юнак став чахнути і помер від серцевої туги. А на березі тієї річки з'явився квітка, ніжний і сонячний, але краса його холодна, аромат одурманює.

В іншій легенді про нарцис говориться, що в сиву давнину в Хустському замку жив князь з княгинею та їхньою красунею донечкою Русею. В день її повноліття Русі до замку ринули свататися знатні вельможі з дорогими подарунками.Серед них якимось чином опинився бідний гончар Іванко. Він подарував Русі незвичайну вазу, на якій цвів прекрасний, білий нарцис. Іванко та Руся полюбили одне одного і стали нишком зустрічатися в долині. Коли ж князь дізнався про це, він дуже розсердився, схопив вазу з квіткою і жбурнув її з Княжої гори. Ваза розбилася вщент і розсипалася дрібним дощем. Вранці зійшло сонце і всі побачили, що долина вкрита біло-зеленим нарцисовим килимом.

на головну

 

БРОНЮВАННЯ ПОСЛУГ

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ:

 (067) 479 47 59, VIBER: +380 63 399 14 30

UKRAINE © 2009-2017 YAR-KARPATY (VOYAGER)
Передрук інформації можливий лише з дозволу адміністрації сайту