ukr   rus

Катання на лижах

ХАРАКТЕРИСТИКИ ЛИЖ

Зимовий відпочинок у Карпатах.

Найважливіші характеристики гірських лиж

Ширина лиж (Waist width)

Ширина лиж в місці установки кріплення ( виміряється в міліметрах). Ширина лижного носка і пяти ( канти ) визначає, як поведуть себе лижі на снігу чи льоді. Вузькі лижі (65 мм. та менше) призначені для жорсткого снігу, а широкі (72 мм. і більше) кращі на мякому , невкатаному снігу ( цілина ).

Боковий виріз (Sidecut)

Цей параметр визначає радіус повороту лижі. При більш глубокому вирізі лижі мають менший радіус повороту, а при невеликому повертають по великому радиусі та при цьому простіше скидуються пятки. Боковий виріз вимірюється між краєм талії лижі і лінією, яка проходить по краю лижі в найбільш широких місцях носка и пятки (не ваших, а лиж).

Довжина (Length)

Довжина лиж визначає їх стійкість, но довгі лижі (більш 200 см. для мужчин, 190 см. для жінок) не підходять для початківців. Сучасні матеріали і велика ширина забезпечують нормальну стабільність навіть коротких лиж.


Жорсткість (Flex pattern)

"Мягкі" лижі гнуться легше, "жорсткі" - важче. Є таке правило - мягкі лижі для початківців, жорсткі для экспертов. Жосткість лиж - важлива характеристика. Від неї залежить те, як лижа буде себе поводити на снігу. Наприклад, лижі з жорсткими пятками добрі на жорсткому снігу і наоборот. Но якщо лижі дуже жорсткі, то при спробі стати на кант наслідки можуть бути непередбачуваними. Мягкі лижі не дуже добре відчуваються на жорсткому снігу.


Прогиб (Camber)

Прогиб - це дуга, яку утворює лижа, лежачи на площині. Прогиб додає лижі мягкості і забезпечує гасіння вібрації. Лижі з великим прогибом ведуть себе більш впевнено. Якщо прогиб у лижі практично відсутній, то можете їх викидувати і думати про покупку інших.

прокат лиж та сноубордів

 

БРОНЮВАННЯ ПОСЛУГ

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ:

 (067) 479 47 59, VIBER: +380 63 399 14 30

UKRAINE © 2009-2017 YAR-KARPATY (VOYAGER)
Передрук інформації можливий лише з дозволу адміністрації сайту